GrkatBa

Gréckokatolícka eparchia Bratislava

 
Oznam pre veriacichVytlačiťE-mail
novinky
Napísal Administrator   
Piatok, 16 Október 2020 09:47

Milí veriaci, podľa prípisu z nášho Eparchiálneho úradu, veriaci majú naďalej udelený dišpenz od povinnej účasti na nedeľných a sviatočných verejných bohoslužbách. Od 15. 10. 2020 platí, že maximálna účasť na svätej liturgii je 6 osôb vrátane kňaza. Netreba však zabudnúť, že pre veriaceho človeka stále ostáva povinnosť iným spôsobom zasvätiť nedeľu a sviatok. Preto ponúkame našim veriacim možnosť sledovať priame prenosy bohoslužieb v médiách (TV Logos, TV Zemplín, TV Lux), k čomu je treba vhodne prispôsobiť domáce prostredie, odstrániť rušivé vplyvy a sledovať od začiatku do konca jednu, zvolenú bohoslužbu a zapojiť sa do nej aktívne modlitbou. Modlitba ruženca, osobná modlitba v rodine, čítanie Svätého písma a iné vhodné spoločné modlitby v rodinách sú tiež spôsoby, ako sláviť nedeľu a sviatok.

Liturgie v Ružomberku v kostole Jezuitov ako aj v kaplnke UPC na PF KU dočasne nebudú. Plánované zbierky na Misie (18.10.) a Radio Lumen (15.11) sú v pôvodných termínoch zrušené, s tým, že budeme hľadať alternatívne riešenie.

Na sviatok sv. ap. Jakuba, piatok 23.10.2020, pozývame duchovenstvo a veriacich celej Gréckokatolíckej metropolie na Slovensku k spoločnému dňu modlitieb a pôstu, kedy sa všetci duchovne zjednotíme v úmysle skorého odvratenia pandémie. Formu modlitby a pôstu ponechávame na osobné zváženie.

Spojení s vami v modlitbách,

o. Igor